Akcesoria gitarowe

guitar pick - Akcesoria gitarowe

Piórko

Inna nazwa owego przedmiotu to kostka. Dzięki niej wydobywamy dźwięki przez szarpanie strun gitary. Piórka posiadają bardzo zróżnicowane kształty oraz grubości. Materiał z jakiego są wykonane a także kształt wpływają bezpośrednio na barwę dźwięku.

Wybór właściwej kostki sprowadza się do eksperymentowania z różnymi jej rodzajami, jednak dla początkującego gitarzysty polecam piórko cienkie, tzn. do 0,5 mm, wykonane z plastiku, które powinno być łagodnie zakończone.

pojemnik - Akcesoria gitarowe

Uchwyt do piórek

Kostki mają to do siebie, że lubią się gubić, dlatego jest to bardzo praktyczny wynalazek. Naklejamy go na gitarę w miejscu, które uznamy za najodpowiedniejsze i problem znikania piórek zostaje rozwiązany.

pokrowiec - Akcesoria gitarowe

Pokrowiec

Niezastąpiony podczas przeróżnych wycieczek z gitarą. Standardowe pokrowce posiadają kieszeń, do której możemy schować np. śpiewnik czy kostki. Przenosimy go za pomocą rączki oraz szelek dzięki którym możemy założyć sobie nasze wiosło na plecy.

pasek - Akcesoria gitarowe

Pasek do gitary

Przyda nam się jeśli chcemy grać na stojąco. Przydatny zwłaszcza dla gitary elektrycznej. Produkowany głównie z tworzyw sztucznych lub skóry. Na każdym pasku znajduje się regulacja, dzięki której możemy ustalić jego długość.

stroik%252520elektroniczny - Akcesoria gitarowe

Stroik elektroniczny

Dzięki niemu bardzo szybko a przede wszystkim dokładnie nastroimy gitarę. Obsługa sprowadza się do porównywania dźwięków wydobywanych przez struny gitary do tych wbudowanych w urządzenie. Należy używać go rozsądnie, priorytetem jest umiejętność strojenia gitary na słuch.

kamerton%252520wide%2525C5%252582kowy - Akcesoria gitarowe

Kamerton widełkowy

Specjalne widełki, które pomogą nam przy strojeniu naszego instrumentu. Po wprawieniu ich w drganie wydają dźwięk A 440 Hz, czyli dźwięk jaki wydaję najcieńsza struna gitary przyciśnięta na progu piątym. Mają niewielki rozmiar dzięki czemu możemy trzymać je w kieszeni naszych spodni.

kamerton%252520dmuchany - Akcesoria gitarowe

Kamerton dmuchany

Bardzo proste w obsłudze urządzenie, przy pomocy, którego nastroimy nasz instrument. Wydaje 6 dźwięków, które przyporządkowane są odpowiednim strunom gitary.

metronom - Akcesoria gitarowe

Metronom

Absolutnie niezbędny jeśli chcemy nauczyć się rytmicznie grać. Służy do wystukiwania określonego rytmu. Rozróżniamy jego trzy rodzaje: mechaniczny, elektroniczny oraz komputerowy. Coraz bardziej popularne stają się aplikację na telefon komórkowy.

stojak - Akcesoria gitarowe

Stojak na nuty

Zdecydowanie nie najlepszym pomysłem jest czytanie wszelkich tabulatur położonych na łóżko czy stolik. Związane jest to z garbieniem pleców oraz nadwyrężaniem karku co może później negatywnie odbić się na twoim zdrowiu. Warto za nieduże pieniądze nabyć sobie taki stojak i pamiętać o utrzymywaniu prostej postawy.

KORBKA - Akcesoria gitarowe

Korbka

Przyspiesza znacznie czynność jaką jest nawijanie strun gitarowych. Dzięki temu urządzeniu oszczędzisz swój cenny czas w zakładaniu nowych strun na swoją gitarę.

Kapo - Akcesoria gitarowe

Kapodaster

Używany głównie przez gitarzystów, którzy chcą dodatkowo wzbogacić swój akompaniament o wokal a mają problem z wygrywaniem chwytów gitarowych we wszystkich tonacjach na gitarze. Zadaniem kapodastra jest przyciśnięcie wszystkich sześciu strun na określonym progu, przez co powstaje nam jakby nowe siodełko. Teraz przyciskając któryś z chwytów podstawowych traktując urządzanie nazywane potocznie „kapo” jako początek gryfu, utworzysz akord odpowiednio wyższy.

segregator - Akcesoria gitarowe

Segregator

Warto wszystkie materiały gitarowe, które zdobywamy trzymać w jednym miejscu w uporządkowany sposób. W każdym momencie możesz do nich wrócić i z czasem utworzą ciekawy zbiór cennych informacji. To co masz w segregatorze to i masz w swojej głowie.


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments