Drabichrom – czyli najlepsza gitarowa rozgrzewka

Jeśli musiałbym wybrać tylko jedne ćwiczenie, które pozwalało by mi rozgrzać palce przed właściwym treningiem to wybrał bym właśnie te, które chcę Ci pokazać w tym wpisie. Wymyśliłem je stosunkowo niedawno, bo 2 miesiące temu i od razi się w nim zakochałem.

Ćwiczenie nazwałem „drabichrom„, ponieważ łączy tak naprawdę dwie rozgrzewki gitarowe. Tzw. „drabinki”, w których to palce poruszają się na ukos po gryfie oraz ćwiczenie chromatyczne, grane równolegle do gryfu. Długo myślałem nad ćwiczeniem, które było by kompleksowe, łączyło obydwie te rozgrzewki i można by ograć dzięki nim cały gryf.

Wykonuję je codziennie, czasami nawet jako samodzielny element rozgrzewkowy, jeśli mam mniejszą ilość czasu przeznaczoną na trening. Brzmi trochę jak jakaś solówka w stylu free jazzowym, może nie jest jakoś super przyjemna dla ucha ale daję efekty. Myślę, że nie muszę nikogo namawiać do tego jak ważne jest wykonanie rozgrzewki gitarowej. Dobrze przygotowanie aparatu prawej i lewej ręki, znacznie przyśpiesza proces nauki gry gry na gitarze.

Ćwiczenie Drabichrom – spójrz na filmie jak wykonać prawidłowo je wykonać. Przede wszystkim pamiętaj o naprzemiennym kostkowaniu i aby nie robić pauz między kolejnymi dźwiękami, a przynajmniej staraj się aby były jak najmniejsze. Można pokosić się również o jak najniższe trzymanie palców nad strunami

Drabichrom 1 1024x503 - Drabichrom - czyli najlepsza gitarowa rozgrzewka


2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
BajoAlan Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Alan
Gość
Alan

Genialne ćwiczenie! Dziękuje za udostępnienie go światu! 🙂