O mnie

Cześć,
VAogofc - O mnieJuż zapewne wiesz, że artystycznie jestem „Bajo”, ale możesz nie wiedzieć, że nazywam się Arkadiusz Strunicki. Moja prawdziwa życiowa przygoda zaczęła się, kiedy miałem 17 lat (jestem z rocznika 1985), wtedy zacząłem uczyć się grać na gitarze. Pamiętam jak dziś mój pierwszy kontakt z tym instrumentem i nie potrafię wyjaśnić tego uczucia ale już wtedy wiedziałem, że nie rozstanę się z nim do końca życia. Moja pierwsza gitara obecnie bardziej przypomina muzealny eksponat, niż przyrząd do gry ale przyniosła mi wiele radości i mam do niej naprawdę wielki sentyment (fot. niżej).

Moim pierwszym nauczycielem był mój kuzyn, który pokazał mi jak zacząć i za to mu bardzo dziękuje. Nie był profesjonalnym nauczycielem, jednak wiele się od niego nauczyłem.
a w internecie… no cóż nie miałem wtedy internetu 😛 Od tamtego momentu minął szmat czasu, przerobiłem dziesiątki materiałów, książek, płyt i tym podobnych. Gdzieś po drodze postanowiłem stać się najlepszym na świecie nauczycielem gry na gitarze. Z wielką pasją uczyłem innych, kiedy tylko ktoś o tę pomoc poprosił. Już po roku gry udzielałem pierwszych darmowych lekcji, dawały mi one niesamowitą frajdę.

q6O9KjS - O mnie
Moja pierwsza gitara

Zawsze zastanawiałem się, w jaki sposób mogę uczyć gry najefektywniej. Przez trzy lata studiowałem muzykę o specjalności nauczycielskiej aby dowiedzieć się w jaki sposób nauka akademicka do tego podchodzi. Bardzo ciekawym doświadczeniem były praktyki odbyte w szkole podstawowej (jak to powiedział A. Einstein „Jeżeli nie potrafisz czegoś wytłumaczyć sześciolatkowi, to znaczy, że sam tego nie rozumiesz„). I tak z roku na rok rozwijałem zarówno swoje umiejętności gry na gitarze jak i zdolności przekazania tych umiejętności dalej.

W którymś momencie rozpocząłem naukę innych za pomocą skype. Co znów okazało się bardzo ciekawe, bo nie uczyłem ludzi tylko z moich okolic, a już w grę wchodził cały świat. Okazało się, że Polacy za granicą tak samo chcą się uczyć gry na gitarze. Więc uczyłem osoby oczekujące „niemieckiego porządku”, czy wyspiarzy z „herbatą w ręku”. 😛

I tak najpierw ucząc się w domowym zaciszu, następnie u nauczycieli gitary (kilka lekcji), później ucząc innych i samemu się przy tym rozwijając stwierdziłem, że chce iść dalej. Chciałem zmieniać świat…
a z korepetycjami mogłem najwyżej zmienić parę osób (doby jak bym chciał to nie wydłużę). Wtedy pojawił się pomysł stworzenia witryny z nauką gry na gitarze. Godziny spędzone przed kamerą próbując stworzyć jakiś instruktarz, pierwszy portal, który pokazał mi jak to powinienem robić.

Nabierałem coraz to większego doświadczenia i przyszedł moment, kiedy znów chciałem zrobić kolejny krok. Kolejnym krokiem okazał się nowy świeższy portal, AleGitara.pl, którego celem jest spełnienie moich marzeń, dodarcie i nauczenie gry tak wielu gitarzystów jak to tylko możliwe. Stronę miesięcznie odwiedza obecnie ok. 25 tys.  gitarzystów i gitarzystek, chcących nauczyć się grać lub rozwijać swoje obecne umiejętności. Jest to dla mnie dowód, że to co robię ma sens i powinienem dalej to robić.

Więc witam Cię ponownie na AleGitara.pl i zapraszam do bliższego poznania go. Cały czas nad nim pracuje i staram się tworzyć jak najlepsze miejsce dla Twojej nauki gry. Już wiesz coś o mnie teraz czas byś lepiej poznał stronę i to co z jej pomocą chce Ci zaoferować 🙂

Pozdrawiam
Arkadiusz „Bajo” Strunicki

Podpis 300x148 - O mnie

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o