O mnie i o blogu

Arkadiusz Strunicki 683x1024 - O mnie i o bloguCześć, nazywam się Arkadiusz Strunicki, mój pseudonim artystyczny to „Bajo”. Mam 38 lat, a na gitarze gram od 17 roku życia. Bloga, na którym się znajdujesz prowadzę od 2012 roku. Mieszkam w małej miejscowości Iłowa w woj. Lubuskim, która jest bardzo zielona i kwitnąca, idealna dla każdego artysty. 
Za dnia tworzę wpisy na bloga i nagrywam tutoriale, a wieczorami uczę grać innych gitarzystów przez internet.

Na blogu publikuję treści związane z szeroko pojętą edukacją gitarową. Znajdziesz tutaj głównie materiały dla początkujących gitarzystów. Jednak osoby, które mają już podstawy za sobą, również znajdą tutaj wiele inspirujących treści. Umieszczam tutaj materiały, dzięki którym chcę aby gitarzyści i gitarzystki byli lepszymi instrumentalistami każdego dnia i czerpali z mojego bloga wiele radości 🙂

Znajdziesz tutaj m. in, takie zagadnienia jak:

  • Podstawy nauki gry na gitarze
  • Materiały dla gitarzystów średnio-zaawansowanych
  • Teoria muzyki
  • Ćwiczenia na gitarę
  • Technika gitarowa
  • Porady dotyczące treningu
  • Inspirujące treści gitarowe
  • Zagadnienia dotyczące improwizacji

Wszystkie materiały jakie zamieściłem na blogu znajdziesz w spisie treści.

Moim celem jest tworzenie wartościowych i merytorycznych treści, dzięki którym, będziesz mógł(-ła) rozwijać swoje umiejętności gitarowe każdego dnia. Jeśli do dopiero zaczynasz swoją przygodę z gitarą lub chcesz nieco poszerzyć swoje horyzonty wykonawcze to to miejsce jest dla Ciebie.

Wpisy pojawiają się zazwyczaj raz na dwa tygodnie. Abyś nie przegapił(a) żadnego nowego wpisu na blogu, to zachęcam Cię do zapisania się na newsletter. Otrzymasz ode mnie 3 gitarowe lekcję, w których krok po kroku dowiesz się jak zacząć grać na gitarze. Wystarczy wypełnić poniższy formularz.

Dlaczego prowadzę tego bloga?

Interesują mnie wszelkie aspekty dotyczące rozwoju gitarowego. Na co dzień eksperymentuje różne rozwiązania na sobie i moich uczniach, dzięki którym można szybciej i skuteczniej uczyć się grać. Wszystkie moje doświadczenia przelewam właśnie tutaj tak aby każdy kto chcę się uczyć grać, mógł z nich korzystać.

Przez trzy lata studiowałem muzykę o specjalności nauczycielskiej aby dowiedzieć się w jaki sposób nauka akademicka do tego podchodzi. Bardzo ciekawym doświadczeniem były praktyki odbyte w szkole podstawowej, które pokazały mi, że naprawdę trzeba się mocno postarać aby ktoś cię zrozumiał 🙂

Jeżeli nie potrafisz czegoś wytłumaczyć sześciolatkowi, to znaczy,
że sam tego nie rozumiesz

Albert Einstein

A tak poza tym to nie uważam się za jakiegoś guru gitary, jestem zwykłym gościem który kocha muzykę, kocha grać na gitarze i uczyć innych. Jestem samoukiem, 99% czasu jakiego poświęciłem na gitarę to była nauka z książek, które zdobyłem lub kupiłem i z internetu. Materiały, które tutaj umieszczam są wynikową moich wieloletnich doświadczeń z gitarą. Tak jak każdy i ja czasami się mylę, jednak staram się aby wiedza jaką przekazuję była jak najbardziej rzetelna i pomocna.

Także witam Cię serdecznie na moim blogu, Mam nadzieję, że będziemy się częściej widzieli. I pamiętaj, że w każdym momencie możesz do mnie napisać jeśli potrzebujesz pomocy, przez formularz kontaktowy.
Jeśli spodobał Ci się jakiś wpis na blogu lub Ci pomógł, to też proszę napisz do mnie. Dobrze czasami wiedzieć, że to co się tworzy komuś pomaga 🙂

Z gitarowymi pozdrowieniami
Arkadiusz „Bajo” Strunicki

Podpis - O mnie i o blogu