Czym jest dla mnie 11 listopada?

Gitara patriotyczna - Czym jest dla mnie 11 listopada?
Źródło zdjęcia: mayones.pl

Narodowy Dzień Niepodległości 11 listopada kojarzy mi się przede wszystkim z patriotyzmem  i wolnością. Nie uważam, się za osobę może jakoś super patriotyczną ale w moim sercu Polska, miejsce w którym się urodziłem, wychowałem, dorastałem i obecnie pracuję jest dla mnie krajem bliskim mojemu sercu. Może dlatego nigdy nie podjąłem decyzji, że chce pracować za granicą, tutaj po prostu jest mi dobrze, pomimo że wybory rządu czy innych aparatów administracyjnych nie są dla mnie często zrozumiałe.

Najlepsze co polskie

Za każdym razem kiedy myślę, nad wyborem instruktażu, który chcę nagrać to myślę na pierwszym miejscu  o polskich piosenkach. Jeśli to tylko możliwe wybieram polskich wykonawców, dzięki którym mogę przekazać wam daną porcję wiedzy. Jeśli kupuję różne akcesoria do gitary to na pierwszym miejscu stawiam na produkty wyprodukowane w Polsce. Ostatnio nawet kupiłem sobie pasek do gitary polskiego producenta.

Nie wstydzę się, że jestem Polakiem, wręcz przeciwnie. Wstydzę się natomiast czasami za Polaków jeśli widzę, że jeden Polak drugiego obraża, poniża go, krytykuję, wbija mu przysłowiowy nóż w plecy. Czasami jako Naród zapominamy, że wiele osób zginęło za to abyśmy mogli żyć w wolnym kraju, nie doceniamy czegoś jeśli wydaje się nam, że tak po prostu ma być. Ja to bardzo doceniam i bardzo się cieszę, że mogę żyć w wolnym kraju. Z drugiej strony jestem dumny za osoby, które wspierają nas, motywują, zachęcają do działania i sprawiają, że możemy stawać się lepszymi ludźmi.

Gitara a niepodległość

Często kiedy myślę o niepodległości to pierwszym moim skojarzeniem jest nauka gry na gitarze. Ktoś może powiedzieć: „jak śmiesz porównywać tak poważne święto do kawałka gitary?” Jednak uważam, że jedno i drugie mają ze sobą wiele wspólnego. Gra na gitarze to według mnie właśnie wolność, to sposób wyrażania siebie, to kochanie, to miłość. To w końcu dbanie o to aby nasza gra była częścią naszej tożsamości, sposobem na życie i podążanie za swoimi pasjami. Jeśli trzymam gitarę w ręku to gram co chcę, kiedy chcę i w jaki sposób chcę. Oczywiście życie nie zawszę dają nam 100% wybór ale jednak to my je kreujemy i możemy to robić w wolnym kraju, jesteśmy pod tym względem szczęśliwcami. Pamiętajmy zawsze o tym co jest dla nas w życiu najważniejsze.


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments